OPRAVY KONTRABASŮ

Od pravidelného servisu po generální repase

V ateliéru KONTRABASUM provádíme opravy kontrabasů v rozsahu od drobných oprav po generální repase a renovace poškozených nástrojů.
Někdy se jedná o opravy bez nutného použití nových materiálů, jindy se jedná o větší invazivní zákroky, kdy je potřeba vyrobit na míru kopie konkrétních zničených částí těla nástroje a nahradit jimi původní. V takových případech je také důležité zvolit správný materiál, který bude nejlépe harmonizovat s původními částmi nástroje. Vždy se snažíme co možná nejvíce zachovat autentičnost nástroje a nenahrazovat, co není nezbytně nutné.
Rozsah opravy a způsob provedení opravy jsou vždy důkladně komunikovány se zákazníkem, a to i v průběhu opravy samotné, kdy po otevření nástroje, může dojít ke zjištění dalšího rozsahu poškození.


SEŘIZOVÁNÍ KONTRABASŮ individuální set-up

Vždy 100% seřízené nástroje, na které je radost hrát

Seřizování kontrabasů je naší specializací, je výzvou dostat z každého nástroje maximum možného, "tančíme a rozmlouváme s vlky." Seřizujeme kontrabasy na zakázku pro profesionální kontrabasisty, amatérské muzikanty, i umělecké školy (ZUŠ, konzervatoře), seřizujeme všechny naše kontrabasy z portfolia KONTRABASUM, určené pro prodej.
Seřizování kontrabasů na maximální komfort hratelnosti, při dosažení nejlepší kvality zvuku a akustického výkonu, je takřka speciální úzkoprofilová specializace, která se nevyučuje a těžko se ji naučit pouze z knih, kterých je i tak jako šafránu. Každý kontrabas je individuálním dílem člověka i přírody a tak obecné technologické postupy jsou jen částí cesty k úspěchu. Kromě zkušeností a řemeslné zručnosti, je zapotřebí citu, intuice a velké trpělivosti. A také nejlépe vlastní kontrabasové praxe - především kontrabasista-houslař, může nejlépe diagnostikovat nedostatky nástroje, určit možný prostor pro zlepšení, provést úpravy a sám následně výsledek ověřit